22.01.2026
80.000 dominostenen, één team en een roadtrip richting Málaga
Op 14 januari organiseerde Ecco La Luna een grootschalige Domino Experience voor Danone Nutricia in het zonovergoten Higuerón Hotel Málaga.
De activiteit maakte deel uit van dag 1 van een vierdaagse kick-off meeting voor Danone Spanje, met als overkoepelend thema SuNRise. De Domino Experiencezette meteen de toon voor de dagen die volgden: een intense team experience waarin elke steen telt en elk teamlid actief bijdraagt aan één groter geheel. De totaalorganisatie van het event lag in handen van Somos Experiences. De samenwerking met Ecco La Luna kwam voort uit een sterke vertrouwensband: de VP Specialized Nutrition Unit van deze Danone-afdeling had in 2018 in Brussel** al eens een domino teambuilding met ons ervaren en wilde diezelfde impact opnieuw beleven met haar team.
Van Knokke-Heist naar Málaga: logistiek op internationale schaal
Een Domino Experience van deze schaal vraagt meer dan creativiteit alleen. Voorbereiding, timing en logistiek zijn cruciaal.
Op 12 januari vertrokken Geert en Jef vanuit Knokke-Heist met de Ecco La Luna-camionette, geladen met 80.000 dominostenen. De roadtrip liep via Frankrijk en Spanje, met wisselende weersomstandigheden, een onverwachte douanecontrole en een overnachting in Vitoria-Gasteiz. Via Burgos, Madrid en het Parque Natural de Sierra Mágina bereikte het team uiteindelijk Málaga.
Tegelijk vlogen event manager Hans en vier andere begeleiders vanuit Brussel naar Málaga. Op dinsdagmiddag vond een laatste afstemming plaats met de klant, de presentatoren en het hotel om het volledige scenario te overlopen en de laatste details vast te leggen. Rond 18u arriveerde ook de camionette en kon het team zich installeren op wandelafstand van de eventlocatie.
Opbouw & voorbereiding
Op de ochtend van de teambuilding werd de zaal volledig ingericht volgens een gedetailleerd opbouwplan. Aangezien de deelnemers tijdens de volledige kick-off in 30 vaste planeten-teams waren verdeeld, werden deze teams ook voor de Domino Experience aangehouden.
De ruimte werd opgesplitst in 30 bouwzones en alle materialen werden zorgvuldig en strategisch opgesteld. Tegen de middag was alles klaar voor de start. Na een korte briefing door de twee presentatoren aan het einde van de plenaire sessie en een lunchmoment gingen de deelnemers vol energie van start.
Samenwerken onder spanning
De Domino Experience doorliep verschillende fases, telkens met samenwerking en communicatie als rode draad:
Find your zone
De 300 deelnemers werkten in 30 teams, elk in een eigen bouwzone. In hun zone vonden ze materialen, een duidelijke handleiding, domino-templates, grote plexi-domino’s en een fluohesje voor de team captain.
Design phase
Elk team kreeg 10 minuten om een ontwerp uit te werken dat aansloot bij het SuNRise-thema. Daarbij moesten ze rekening houden met tijd, ruimte, beschikbare materialen, rolverdeling en de connectie met naburige zones.
Construction phase
Na de ontwerpfase begon het bouwen. Teams leerden al doende: testen, bijsturen, opnieuw opbouwen. Hoe complexer het ontwerp, hoe groter de nood aan heldere communicatie, planning en samenwerking. Tijdens een captains-meeting werden afspraken gemaakt over de onderlinge connecties en de samenhang van het geheel.
Closing the gaps
In de laatste tien minuten werden alle safety-gaps gesloten en werden de afzonderlijke projecten verbonden tot één grote domino-opstelling, klaar voor de finale.
Domino show: perfectie bestaat niet
Na een gezamenlijke en energieke countdown kreeg de VP Specialized Nutrition Unit de eer om de eerste domino te laten vallen.
Wat volgde was een intense en meeslepende domino show. Door de opgebouwde spanning waren enkele projecten al vroegtijdig gevallen. Op een paar momenten was daarom een kleine extra tussenkomst nodig om de kettingreactie opnieuw op gang te brengen.
Net dat maakte de ervaring zo herkenbaar en krachtig. Ook in complexe organisaties loopt niet alles perfect van bij de start. Wat telt, is hoe teams omgaan met onverwachte situaties en samen blijven focussen op het einddoel. Met epische muziek, gejuich en applaus werd de finale een gedeeld succesmoment — met karakter, energie en echte betrokkenheid.
Clean-up als team effort
Onmiddellijk na de finale hielpen alle deelnemers mee om de domino’s kleur per kleur te verzamelen en de zaal vrij te maken. Binnen vijf minuten was iedereen opnieuw uit de ruimte. 45 minuten na het vallen van de laatste domino zaten alle materialen opnieuw in de camionette — opnieuw een staaltje efficiënt teamwork.
Resultaat
De Domino Experience in Málaga werd een krachtige, visuele en inhoudelijke teambuilding waarin de deelnemers van Danone Nutricia samen toewerkten naar één gedeeld moment. Een sterke vertaling van het SuNRise-thema en een tastbare illustratie dat grote resultaten ontstaan door samenwerking, vertrouwen en veerkracht — steen voor steen.
Afsluiten in stijl
Na de intensieve maar geslaagde teambuilding genoot de Ecco La Luna-crew van een sportief potje padel op het Higuerón Resort en een diner bij Arara.
Geert en Jef reden in twee dagen terug naar het magazijn; de rest van het team vloog na een korte stadswandeling in Málaga terug naar Brussel.
Vertel ons hoe jouw ideale programma eruit ziet, en wij bezorgen je een offerte op maat.
Wil je meteen met iemand spreken?
Nieuws over ons en de evenementensector
Laatste nieuws
Standaard of op maat?
Vertel ons hoe jouw ideale programma eruit ziet, en wij bezorgen je een offerte op maat.